首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-PB3B3301V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-PB3B3301V
型號描述:
3.3 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 3.3Kohm
型號:
ERJ-PB3B3301V
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
3.3 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)