ERJ-XGNF1202Y
- 型號描述:
12 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
RES 12K OHM 1% 1/32W 01005
- 型號:
- ERJ-XGNF1202Y
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Resistance
- 12 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.03W, 1/32W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.006" (0.15mm)