ERJ-UP8F51R0V
型號描述:
51 Ohms ±1% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 51 OHM 1% 2/3W 1206
型號:
ERJ-UP8F51R0V
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
51 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.667W, 2/3W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)