首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-UP6D5103V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-UP6D5103V
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD 0805 Anti-sulfur 0.5W, 0.5%, 510KOhm AEC-Q200
型號:
ERJ-UP6D5103V
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
510 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)