首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-U03J755V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-U03J755V
型號描述:
7.5 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0603 5% 7.5Mohm Anti-Sulfur AEC-Q200
型號:
ERJ-U03J755V
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
-400/ +150ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
7.5 MOhms