ERJ-U03J473V
- 型號描述:
47 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
- 型號:
- ERJ-U03J473V
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
數量:
- Resistance
- 47 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)