首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-U02F4703X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-U02F4703X
型號描述:
470 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0402 1% 470Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
型號:
ERJ-U02F4703X
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±1%
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
470 kOhms