ERJ-PB6D1002V
- 型號描述:
10 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/4W 0805
- 型號:
- ERJ-PB6D1002V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±0.5%
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 kOhms