ERJ-PB6B3400V
- 型號描述:
340 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/4W 0805
- 型號:
- ERJ-PB6B3400V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±0.1%
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 340 Ohms