首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-PB3B1003V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-PB3B1003V
型號描述:
100 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
型號:
ERJ-PB3B1003V
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1117 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Tolerance
±0.1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
100 kOhms