首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-PA3F2400V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-PA3F2400V
型號描述:
240 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0603 240ohm 1% Anti-Surge AEC-Q200
型號:
ERJ-PA3F2400V
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Tolerance
±1%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
240 Ohms