首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-PA2J4R3X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-PA2J4R3X
型號描述:
4.3 Ohms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 4.3 Ohms 50 V 200 mW (1/5 W) 0.35 mmx0.5 mmx1 mm - 55 C+ 155 C
型號:
ERJ-PA2J4R3X
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
4.3 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)