ERJ-PA2F43R0X
型號描述:
43 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ERJ-PA2F43R0X
品牌:
Panasonic Industry
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
43 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)