首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-PA2F27R0X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-PA2F27R0X
型號描述:
27 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ERJ-PA2F27R0X
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:4762 倍增量:1
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
27 Ohms