首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-P08F2000V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-P08F2000V
型號描述:
200 Ohms ±1% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
ERJ-P08F2000V
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.667W, 2/3W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)