ERJ-P03F4700V
- 型號描述:
470 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
- 型號:
- ERJ-P03F4700V
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Resistance
- 470 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)