ERJ-P03F4700V
型號描述:
470 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 470 OHM 1% 1/5W 0603
型號:
ERJ-P03F4700V
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)