ERJ-B3BFR43V
- 型號描述:
430 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.43 OHM 1/2W 0805 WIDE
- 型號:
- ERJ-B3BFR43V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 430 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- 0/ +200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Wide 0805 (2012 Metric), 0508
- Supplier Device Package
- 0508
- Size / Dimension
- 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)