ERJ-B1CFR01U
- 型號描述:
10 mOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.01 OHM 2W 2010 WIDE
- 型號:
- ERJ-B1CFR01U
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 2W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Package / Case
- Wide 2010 (5025 Metric), 1020
- Temperature Coefficient
- ±350ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1020
- Height - Seated (Max)
- 0.030" (0.75mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 mOhms