首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-B1BF2R2U
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-B1BF2R2U
型號描述:
2.2 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
電流傳感電阻器 - SMD 1020 2.2ohms 1% Tol AEC-Q200
型號:
ERJ-B1BF2R2U
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
2W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1020
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Failure Rate
Resistance
2.2 Ohms