ERJ-8GEYJ102V
- 型號描述:
1 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 1K OHM 5% 1/4W 1206
- 型號:
- ERJ-8GEYJ102V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Resistance
- 1 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)