ERJ-8ENF1002V
型號描述:
10 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
型號:
ERJ-8ENF1002V
品牌:
Panasonic Industry
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
10 kOhms