ERJ-8ENF1000V
型號描述:
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206
型號:
ERJ-8ENF1000V
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
100 Ohms