ERJ-8CWFR036V
- 型號描述:
36 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.036 OHM 1% 1W 1206
- 型號:
- ERJ-8CWFR036V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 36 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Supplier Device Package
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.030" (0.75mm)