ERJ-8BQF7R5V
- 型號描述:
7.5 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/2W 1206
- 型號:
- ERJ-8BQF7R5V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Resistance
- 7.5 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)