ERJ-6GEYJ153V
- 型號描述:
15 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 15K OHM 5% 1/8W 0805
- 型號:
- ERJ-6GEYJ153V
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Resistance
- 15 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)