ERJ-6ENF2430V
- 型號描述:
243 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
- 型號:
- ERJ-6ENF2430V
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Resistance
- 243 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)