ERJ-6DSFR15V
- 型號描述:
150 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.15 OHM 1% 1/2W 0805
- 型號:
- ERJ-6DSFR15V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- 0/ +150ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 150 mOhms