ERJ-6DQFR62V
型號描述:
620 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.62 OHM 1% 1/2W 0805
型號:
ERJ-6DQFR62V
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
0/ +100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
620 mOhms