ERJ-6DQFR47V
- 型號描述:
470 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.47 OHM 1% 1/2W 0805
- 型號:
- ERJ-6DQFR47V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- 0/ +100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 470 mOhms