ERJ-6CWJR016V
- 型號描述:
16 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
- 型號:
- ERJ-6CWJR016V
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1718
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±75ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.030" (0.75mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 16 mOhms