首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-6CWJR016V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-6CWJR016V
型號描述:
16 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
型號:
ERJ-6CWJR016V
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1692 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±5%
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Size / Dimension
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Failure Rate
Resistance
16 mOhms