首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-6BWFR051V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-6BWFR051V
型號描述:
51 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
電流傳感電阻器 - SMD 51 mOhms 1% Curr Sense AEC-Q200
型號:
ERJ-6BWFR051V
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±1%
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
0/ +200ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Failure Rate
Resistance
51 mOhms