首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-3BWFR100V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-3BWFR100V
型號描述:
100 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
型號:
ERJ-3BWFR100V
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
0/ +150ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)