首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-3BWFR050V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-3BWFR050V
型號描述:
50 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
電流傳感電阻器 - SMD .05 OHM 1% 1/3W
型號:
ERJ-3BWFR050V
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
0/ +150ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
50 mOhms