首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-2RKF3901X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-2RKF3901X
型號描述:
3.9 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
型號:
ERJ-2RKF3901X
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:20000 倍增量:1
Resistance
3.9 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)