首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-2RKF2743X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-2RKF2743X
型號描述:
274 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
型號:
ERJ-2RKF2743X
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:20000 倍增量:1
Resistance
274 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)