ERJ-2GEJ472X
- 型號描述:
4.7 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0402
- 型號:
- ERJ-2GEJ472X
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 4.7 kOhms