首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-2GEJ241X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-2GEJ241X
型號描述:
240 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
型號:
ERJ-2GEJ241X
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
240 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)