首頁 > Panasonic代理商 > ERJ-2BWFR100X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERJ-2BWFR100X
型號描述:
100 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
電流傳感電阻器 - SMD 0402 100mOhm 1% Curr Sense AEC-Q200
型號:
ERJ-2BWFR100X
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
0/ +300ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
100 mOhms