ERJ-2BWFR068X
- 型號描述:
68 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
- 型號:
- ERJ-2BWFR068X
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Resistance
- 68 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- 0/ +300ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)