ERJ-1TRQFR27U
- 型號描述:
270 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.27 OHM 1% 1W 2512
- 型號:
- ERJ-1TRQFR27U
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Package / Case
- 2512 (6432 Metric)
- Temperature Coefficient
- 0/ +200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 270 mOhms