ERJ-1RHD6042C
- 型號描述:
60.4 kOhms ±0.5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
RES SMD 60.4KOHM 0.5% 1/20W 0201
- 型號:
- ERJ-1RHD6042C
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Tolerance
- ±0.5%
- Features
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Supplier Device Package
- 0201
- Height - Seated (Max)
- 0.010" (0.26mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 60.4 kOhms