ERJ-1RHD6042C
型號描述:
60.4 kOhms ±0.5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
RES SMD 60.4KOHM 0.5% 1/20W 0201
型號:
ERJ-1RHD6042C
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:15000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±0.5%
Features
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0201
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)
Failure Rate
Resistance
60.4 kOhms