ERJ-1GNF2551C
- 型號描述:
2.55 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/20W 0201
- 型號:
- ERJ-1GNF2551C
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Resistance
- 2.55 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.010" (0.26mm)