ERJ-1GEF27R0C
型號描述:
27 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
型號:
ERJ-1GEF27R0C
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
15000
起訂量:15000 倍增量:1
Resistance
27 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)