ERJ-14YJ201U
- 型號描述:
200 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 200 OHM 5% 1/2W 1210
- 型號:
- ERJ-14YJ201U
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 200 Ohms