ECE-T1EP683EA
型號描述:
68000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 13mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C
型號:
ECE-T1EP683EA
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
68000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
10.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
11.99 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
3.150" (80.00mm)