ECE-A1VKS100I
- 型號描述:
10 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL TH
- 型號:
- ECE-A1VKS100I
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Polarization
- Polar
- Ripple Current @ Low Frequency
- 30 mA @ 120 Hz
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)