首頁 > Panasonic代理商 > ECE-A1EKA470I
影像僅供參考,以產品規格為準
ECE-A1EKA470I
型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
型號:
ECE-A1EKA470I
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
119 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)